Walka do końca

W minioną niedziele naszym rywalem w walce o ligowe punkty był GKS Osieck. Wiedzieliśmy, że zespół ten na tą chwile zajmuje ostatnią pozycje, jednak było pewne że nie będzie to łatwy mecz.
Początek spotkania pod naszą kontrolą, niestety czym dalej w pierwszą połowe tym bardziej się gubiliśmy, nie chodzi o błędny w obronie czy ataku, ale o pomysł na grę i jego realizacja. Kompletnie o tym zapomnieliśmy. Wyprowadzenia piłki od bramki wychodziły nam całkiem dobrze, ale dalej było tylko dublowanie pozycji i czekanie w miejscu na podanie po czym nastąpiła strata i od nowa. Potrzebujemy więcej mobilności w formacjach ofensywnych, szczególnie w środku boiska.
Nasza dekoncentracja została wykorzystana w dość łatwy sposób, niepotrzebny faul w zasadzie dość daleko od bramki, jednak to wystarczyło do zdobycia bramki przez gospodarzy.
Druga połowa zaczęła się od naszych ataków, ale to znowu gospodarze trafiają na 2:0, sytuacja zrobiła się nieciekawa.
Od tego momentu nasz zespół dopiero zaczoł grac w piłkę, tak jakby czekali na trudniejsze zadanie :) było spokojne wyprowadzenie, był ruch i szybka gra piłka, wyjście na wolne pole. Gospodarze kompletnie nie radzili sobie z naszą grą, efektem były 3 nasze bramki w 10 minut i z 2:0 zrobiło się 2:3. Mecz skończył się wynikiem 3:4 przy 3 celnych strzałach gospodarzy, duży plus za odrobienie bramek i dobra grę w drugiej połowie.