Sabio Football Academy

20.11.2014

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Piłka nożna jest dla nas wszystkim. Twoje dziecko czuje to samo?
Nie czekaj, przyjdź i trenuj razem z nami !

Jak trenujemy w Sabio Football Academy?
System szkoleniowy Sabio Football Academy opiera się na kompleksowym treningu piłkarskim i
przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Szkolenie obejmuje trening piłkarski w grupach maksymalnie 12-osobowych, trening motoryczny, trening mentalny, trening taktyczny oraz gry szkoleniowe.
Zajęcia prowadzone z niewielką liczbą zawodników pozwalają skupić uwagę trenera na obszarach wymagających poprawy i prowadzą do szybszej eliminacji błędów. W trakcie treningu przekazujemy również wiedzę z zakresu odpowiedniej diety i regeneracji, oraz promujemy uniwersalne wartości dobrego zachowania. Zawodnicy poznają zasady sportowej integracji, tolerancji, szacunku, solidarności i przyjaźni na boisku, a także poza nim.

Trening piłkarski.
W trakcie uczymy się głównie techniki piłkarskiej, ale również łączymy wszystko to, czego nauczymy się podczas pozostałych zajęć. Drybling, podania, uderzenia na bramkę, przyjęcia podań, gra głową, żonglerka, stałe fragmenty gry – to elementy przeważające w tej jednostce treningowej.

Trening motoryczny.
Prawidłowa postawa, marsz, trucht, bieg, sprint, koordynacja ruchowa, szybkość, zwinność, siła oraz stabilizacja, czyli ABC wszystkich sportów, w których umiejętność prawidłowego poruszania się jest niezwykle ważna.

Trening mentalny.
Przy współpracy ze Szkołą Pamięci 4 Brains rozwijamy zdolności poznawcze, takie jak koncentracja, wyobraźnia, pamięć, kojarzenie, spostrzeganie, koordynacja wzrokowo-ruchowa i orientacja przestrzenna. Wszystko to przekłada się nie tylko na efektywność treningu piłkarskiego, ale również ma wymierne efekty w osiągnięciach szkolnych i codziennym funkcjonowaniu.

Trening taktyczny.
Ustawianie się na boisku, poruszanie się formacji, fazy przejściowe z obrony do ataku oraz z ataku do obrony, percepcja i antycypacja. To niektóre aspekty z dziedziny taktyki, nad którymi pracujemy podczas zajęć, także z analizą wideo.

Gry szkoleniowe.
Małe gry 2v2, 3v3, 5v5 oraz w przewadze 2v1, 3v2, 6v4, gry z ograniczoną ilością kontaktów z piłką i te z wymaganą ilością podań, na 2, 4 lub 6 bramek … a wszystko po to by ćwiczyć jak najwięcej wariantów i co za tym idzie, szkolić zawodników świadomych i kreatywnych.