Trójmecz

W minioną niedzielę zapoczątkowaliśmy serię sparingów, nareszcie już na świeżym powietrzu i na pełnowymiarowym boisku.
Rywalizowaliśmy z chłopcami z rocznika 2003. Pierwszy mecz ze Spartą zakończył się remisem 0:0, całym mecz wyszedł drużynie dobrze, duże brawa za realizację naszych założeń. Gorzej z wykończeniem akcji, mieliśmy kilka sytuacji, które z pewnością powinny zakończyć się bramką. Na to mamy jeszcze dużo czasu i z pewnością poświecimy na to więcej uwagi.
Kolejny mecz, zagrany chwile po pierwszym ze Spartą był o wiele trudniejszy. Z wielu względów, silniejsi fizycznie chłopcy, grający szybciej w piłkę, lepiej się organizowali. My zaś już lekko zmęczeni pierwszym spotkaniem.
Mecz ten pokazał nam co musimy poprawić i nad czym pracować. Z pewnością tempo akcji był za wolne i monotonność, ciągle te same próby bez żadnych zmian co z pewnością przeciwnika nie zaskoczyło. W tym spotkaniu mieliśmy problem z dojściem do sytuacji strzeleckich bliżej bramki przeciwnika, pewnym rozwiązaniem są z pewnością uderzenia z dystansu, których w ogole nie było.

Cały niedzielny wieczór należy jednak ocenic pozytywnie. Pierwszy mecz dobry, drugi mimo porażki to nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Wysoko zawieszoną poprzeczkę nie zawsze da się przeskoczyć, ale jeśli opuścimy ją trochę niżej, z pewnością będziemy mieli zapas.
W przyszłym tygodniu gramy z druzyną z naszego rocznika.